Üretim Takip Sistemi

Makinelerinizin ürettiği ürünlerin adetlerini, makinenizin hızını, fire miktarlarını, operatör bazlı çalışmaları ve makinenin ne kadar sürede çalıştığı ne kadar süre ile durduğu bilgileri ister anlık olarak ister geçmişteki bilgileri istediğinizde güvenilir bir kaynağa ihtiyaç duyuyorsanız, bu konuda size uygun çözümler üretmekteyiz. Operatör veya üretim sorumlusu veri toplama elemanı değildir. Operatör veya üretim sorumlusu bırakın kendi işini yapsın, veri toplama işi bizim tasarımını yapmakta olduğumuz elektronik cihazlara kalsın.

Endüstri 4.0'ın sıkça konuşulmaya başlandığı şu günlerde, internet üzerinden veya bilgisayar ağı üzerinden kontrol edilen veriler önem arz etmektedir. Bilgi değerlidir ve bu bilgi anlık olarak istediğiniz yerde size iletilebiliyorsa daha değerli hale gelmektedir. Bizim sağladığımız çözümler ile makineye bağlantı kurulacak ölçüm cihazı ve kontrol ünitesi sayesinde bir bilgisayar üzerinden istenilen bilgileri bir veri tabanına yerleştirecek ve yine istenildiği taktirde bu veri tabanı üzerinden veriler okunabilecektir. Eğer makineyi çalıştıran elemanın hız, üretilen ürün, verim, fire, ürün / fire oranı, duruş miktarı gibi verileri dev ekranda görmesini isterseniz. Yine bu sistemler ile mümkün olabilmektedir. Makineyi çalıştıran operatörün bu verileri dev ekranda görmesi veya makinenin bulunduğu ortamdakilerin bu verileri anlık olarak görmesi, operatör bazında performans artışına neden olduğu daha önce yapılan uygulamalarda ispatlanmıştır.

Verilerin işlenmesi, kaydedilmesi, istenildiği anda okunabilmesi veya dev ekranda işletme ortamında görüntüleme çözümlerinden birini seçerek işletmenizde verimi arttırabilirsiniz. Görüntülenebilecek çözümler aşağıda listelenmiştir.

  1. Hız bilgisi,
  2. Üretim adedi,
  3. Fire adedi
  4. Fire yüzdesi,
  5. Toplam duruş zamanı,
  6. Toplam üretim zamanı,
  7. Verim yüzdesi,
  8. Operatör ismi,
  9. Makine ismi,
  10. Arıza anında touch panel üzerinden girilen duruş nedenleri.

Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis