Elektronik Cihaz Tasarımı

Bir elektronik proje düşünceniz var ve düşüncenizi uygulamaya dökemediğiniz için bir türlü gerçekleştiremiyorsanız biz sizin için fikrinizi uygulamaya dönüştürüyoruz.

Elektronik projeler, kullanıcı tarafından talep edilen ekipman özellikleri anlaşıldıktan sonra, dış ekipmanlar belirlenir. Bu dış ekipmanlar sensörler, alıcılar, haberleşme cihazları, tetikleme kontrol, display, dokunmatik panel… gibi ekipmanlar olabilmektedir.

Dış ekipmanlar belirlendikten sonra bu dış ekipmanları kontrol edebilecek işlemci (kontrolcü) belirlenir. Bu cihazlar için öncelikle bir prototip hazırlanır. Prototip hazırlama esnasında yazılımın ana hatları ortaya çıkar. Cihaz temel fonksiyonları yerine getirdiği görülür ve herhangi bir ek ekipmana gereksinim duyulmadığı görülürse PCB tasarımına geçilir. PCB tasarımı için bilgisayarda kullanılan bir program vasıtasıyla PCB hazırlanır. PCB tasarlandıktan sonra PCB üretim fabrikasına gönderilir. PCB üretimi tamamlandıktan sonra gerekli elektronik malzemeler PCB üzerine yerleştirilir ve cihaz çalıştırılır. Cihazın doğru çalıştığı gözlemlendikten sonra yazılım geliştirme işlemleri ve testler yapılır. Üretilen cihaz gerekli testlerden geçtikten sonra çalışır halde kullanıcıya teslim edilir.

Proje asla üçüncü bir firma, kurum veya şahıs ile paylaşılmaz. Kodlar ve çizimler de eğer anlaşma dahilinde ise proje talebinde bulunan kişiye teslim edilir.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest Addthis